OSM kaarten niet zichtbaar
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 18
- Lid geworden op: 8 okt 2018 16:56
Re: OSM kaarten niet zichtbaar
Bijv. otm-france.img en otm-great-britain.img.
Op het toestel lijkt alles goed te werken, maar in JaVaWa Device Manager staat een rood kruisje bij de kaarten met de melding dat segmenten overlappen en dit een probleem kan opleveren bij de routering.
Op het toestel lijkt alles goed te werken, maar in JaVaWa Device Manager staat een rood kruisje bij de kaarten met de melding dat segmenten overlappen en dit een probleem kan opleveren bij de routering.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: OSM kaarten niet zichtbaar
Deze kunnen waarschijnlijk wel samengevoegd worden met OSM Combiner.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 18
- Lid geworden op: 8 okt 2018 16:56
Re: OSM kaarten niet zichtbaar
Ga ik dat eens proberen! Bedankt weer!
Re: OSM kaarten niet zichtbaar
Is het je gelukt met OSM Combiner?, mij niet.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 18
- Lid geworden op: 8 okt 2018 16:56
Re: OSM kaarten niet zichtbaar
Dag Kees, jij bent wel erg fanatiek in hulp te verlenen! Aangezien de Open Topo Map kaarten het goed lijken te doen ondanks de foutmelding, ga ik daar eerst eens ervaring mee opdoen in de praktijk voordat ik verdere moeite ga doen. Moet ook zeggen dat de Combiner me best even een klusje leek. Maar supertof dat jij het geprobeerd hebt!! Hartelijk dank daarvoor!!
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: OSM kaarten niet zichtbaar
Waar gaat het mis? Ik heb net NL, BE en LU van de OpenTopoMap samengevoegd, dat ging prima. Alleen gaat het juiste typ-bestand niet mee, dat zou je achteraf moeten aanpassen.
Ben alleen geen fan van de kleurstelling:
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: OSM kaarten niet zichtbaar
Wat die overlappingen betreft: de problemen treden alleen op ter plaatse van de overlappingen, en die zijn niet zo groot tussen Engeland en Frankrijk (zit nog een stukje zee tussen). Op de kanaaleilanden zul je er wel last van hebben.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: OSM kaarten niet zichtbaar
Nu wordt ik 'voor het blok gezet' om mijn bevindingen/experimenten van vanmiddag te delen
Klopt, de overlappingen zitten in de kaartdelen van het Kanaal. Ik ben ook geen fan van de layout van de OTM, maar dat terzijde.
Ik heb met OSM Combiner (versie 1.8 ) geprobeerd de 2 OTM kaarten (img van France en Britain) te combineren.
Krijg steeds een foutmelding naar een map (E:\gps) die niet bestaat op mijn PC, ook nadat ik die map heb aangemaakt. Als uitvoer heb ik gewoon een bestaande map gekozen. Foutmelding: Volgende actie was dat ik die 2 OTM kaarten (img-bestanden) met GMapTool zelf gesplitst heb. Leverde 2 mappen op met de kaartdetails. Als ik die mappen naar OSMCombiner sleepte gebeurde er niets. Heb ook nog de laatste versie van OSMCombiner gedownload maar dat bleek 1.7 te zijn (?) . Zelfde resultaat. Daarna vanuit die 2 mappen de afzonderlijke bestanden (kaartdelen en behorende typ, mdx, mdr, DEM etc. ) naar OSMCombiner gesleept. Dat ging op zich goed, Combiner ging aan de gang. Maar gaf uiteindelijk ook foutmeldingen. Diverse instellingen (Java geheugen en wel/niet gmapsupp.img) gebrobeerd. Zie bijv. deze foutmelding: In de uitvoermap wasechter wel wat aangemaakt waaronder de map Tiles. Met deze map heb ik via Mapconverter wel een gmap van de gecombineerde map kunnen maken. Juiste Typ-file kreeg ik ook niet, gewoon Mapnik gebruikt. Deze gmap werkt, echter heeft wat problemen op hogere zoomniveau's.
Andere optie die ik nog uitgebrobeerd heb: beide OTM's van France en Britain als gmap van de site gedownload en op de PC gezet. Daarna via Mapinstall kaartdelen gekozen van beide kaarten met een duidelijke scheidslijn ten zuiden van kust van Britain zodat er geen overlap is tussen beide kaarten. Mapinstall gaat aan het werk, maar eindigt uiteindelijk met de mededeling: De gegevens zijn niet verzonden. De mededeling krijg ik met kaartdelen vanuit de combi van die 2 kaarten maar ook bij een keuze van een kaartdeel van de afzonderlijke kaarten. Nu moest/kon ik bij opstarten Mapinstall updaten naar 4.2.4, dat heb ik gedaan. Dus dacht dat het wellicht daar aan lag. Maar bij keuze van kaartdelen van andere kaarten (CN, OFM e.d.) krijg ik die melding niet, die worden gewoon op de gps gezet.
Nu heb ik ook geprobeerd vanuit die gecombineerde kaart en Mapinstall een kaart-img te maken, maar dan krijg ik steeds de foutmelding kaart is 1,2 Gb groot en er is maar 12,Gb ter beschikking.
Dezelfde acties ook met Mapsource geprobeerd, maar ook daar dezelfde foutmeldingen.
Aangezien het probleem van de kaartdelen zich richt op het Kanaal (voornamelijk water) kan ik me voorstellen dat JaVaWa zegt gewoon gebruiken als deze kaarten je voorkeur zijn. Hangt van je gebruik af en welk gebied. Ik vraag me wel af waarom je van deze kaart zowel France als Britain op je gps wilt hebben. Ga je via Frankrijk de oversteek maken naar UK, dan zou ik gewoon alleen Britain gebruiken en voor dat stukje in Frankrijk wellicht even een andere kaart er bij zetten.
Klopt, de overlappingen zitten in de kaartdelen van het Kanaal. Ik ben ook geen fan van de layout van de OTM, maar dat terzijde.
Ik heb met OSM Combiner (versie 1.8 ) geprobeerd de 2 OTM kaarten (img van France en Britain) te combineren.
Krijg steeds een foutmelding naar een map (E:\gps) die niet bestaat op mijn PC, ook nadat ik die map heb aangemaakt. Als uitvoer heb ik gewoon een bestaande map gekozen. Foutmelding: Volgende actie was dat ik die 2 OTM kaarten (img-bestanden) met GMapTool zelf gesplitst heb. Leverde 2 mappen op met de kaartdetails. Als ik die mappen naar OSMCombiner sleepte gebeurde er niets. Heb ook nog de laatste versie van OSMCombiner gedownload maar dat bleek 1.7 te zijn (?) . Zelfde resultaat. Daarna vanuit die 2 mappen de afzonderlijke bestanden (kaartdelen en behorende typ, mdx, mdr, DEM etc. ) naar OSMCombiner gesleept. Dat ging op zich goed, Combiner ging aan de gang. Maar gaf uiteindelijk ook foutmeldingen. Diverse instellingen (Java geheugen en wel/niet gmapsupp.img) gebrobeerd. Zie bijv. deze foutmelding: In de uitvoermap wasechter wel wat aangemaakt waaronder de map Tiles. Met deze map heb ik via Mapconverter wel een gmap van de gecombineerde map kunnen maken. Juiste Typ-file kreeg ik ook niet, gewoon Mapnik gebruikt. Deze gmap werkt, echter heeft wat problemen op hogere zoomniveau's.
Andere optie die ik nog uitgebrobeerd heb: beide OTM's van France en Britain als gmap van de site gedownload en op de PC gezet. Daarna via Mapinstall kaartdelen gekozen van beide kaarten met een duidelijke scheidslijn ten zuiden van kust van Britain zodat er geen overlap is tussen beide kaarten. Mapinstall gaat aan het werk, maar eindigt uiteindelijk met de mededeling: De gegevens zijn niet verzonden. De mededeling krijg ik met kaartdelen vanuit de combi van die 2 kaarten maar ook bij een keuze van een kaartdeel van de afzonderlijke kaarten. Nu moest/kon ik bij opstarten Mapinstall updaten naar 4.2.4, dat heb ik gedaan. Dus dacht dat het wellicht daar aan lag. Maar bij keuze van kaartdelen van andere kaarten (CN, OFM e.d.) krijg ik die melding niet, die worden gewoon op de gps gezet.
Nu heb ik ook geprobeerd vanuit die gecombineerde kaart en Mapinstall een kaart-img te maken, maar dan krijg ik steeds de foutmelding kaart is 1,2 Gb groot en er is maar 12,Gb ter beschikking.
Dezelfde acties ook met Mapsource geprobeerd, maar ook daar dezelfde foutmeldingen.
Aangezien het probleem van de kaartdelen zich richt op het Kanaal (voornamelijk water) kan ik me voorstellen dat JaVaWa zegt gewoon gebruiken als deze kaarten je voorkeur zijn. Hangt van je gebruik af en welk gebied. Ik vraag me wel af waarom je van deze kaart zowel France als Britain op je gps wilt hebben. Ga je via Frankrijk de oversteek maken naar UK, dan zou ik gewoon alleen Britain gebruiken en voor dat stukje in Frankrijk wellicht even een andere kaart er bij zetten.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: OSM kaarten niet zichtbaar
Ik vermoed dat je wel een map hebt die begint met E:\gps en dan een spatie en nog wat tekst? Het programma gebruikt de korte namen om zo problemen met spaties te verwijderen bij het aanroepen van gmt voor het splitsen, maar als de ondersteuning van korte namen is uitgeschakeld in Windows dan gaat het niet goed...
De OSM Combiner van mijn site heeft inderdaad een lager nummer dan die je via OFM kunt downloaden, maar er zitten geen functionele verschillen tussen.
De andere foutmeldingen zijn gewoon een kwestie van te weinig toegewezen geheugen, het zijn ook behoorlijk grote kaarten.
(Een deel van) de problemen in OSM Combiner zou ik op kunnen lossen, het punt is alleen dat het nut van het programma erg beperkt is sinds garmin.openstreetmap.nl is verdwenen. Ook is het programma lastig te installeren vanwege de Java-vereisten, vandaar dat ik er destijds mee gestopt was (en ik ben natuurlijk ook om andere redenen gestopt met de lokaal werkende programma's).
De OSM Combiner van mijn site heeft inderdaad een lager nummer dan die je via OFM kunt downloaden, maar er zitten geen functionele verschillen tussen.
De andere foutmeldingen zijn gewoon een kwestie van te weinig toegewezen geheugen, het zijn ook behoorlijk grote kaarten.
(Een deel van) de problemen in OSM Combiner zou ik op kunnen lossen, het punt is alleen dat het nut van het programma erg beperkt is sinds garmin.openstreetmap.nl is verdwenen. Ook is het programma lastig te installeren vanwege de Java-vereisten, vandaar dat ik er destijds mee gestopt was (en ik ben natuurlijk ook om andere redenen gestopt met de lokaal werkende programma's).
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: OSM kaarten niet zichtbaar
Is inderdaad de map E:\gps software\OSM Combiner waar naar gezocht werd. Heb de spaties even tijdelijk in underscore veranderd en dan worden de 2 bestanden wel ingelezen. Wel vreemd, heb Combiner al wel een tijdje niet gebruikt, maar daarvoor geen problemen. Ben me ook niet bewust dat ik ondersteuning voor korte namen heb uitgeschakeld. Weet dit zo ook even niet te vinden in Windows. (en de mapnaam even definitef veranderen is geen optie met meer dan 80 submappen met allerlei verwijzingen via snelkoppelingen en register)JaVaWa schreef: ↑17 aug 2022 18:53Ik vermoed dat je wel een map hebt die begint met E:\gps en dan een spatie en nog wat tekst? Het programma gebruikt de korte namen om zo problemen met spaties te verwijderen bij het aanroepen van gmt voor het splitsen, maar als de ondersteuning van korte namen is uitgeschakeld in Windows dan gaat het niet goed...
Dat probleem blijf ik houden, wat ik ook verander. 8 Gb intern geheugen is wellicht te weinig, althans wat beschikbaar is voor mkgmap (ook java). Heb dat ook vaak met JOSM (ook java) wanneer ik meerdere wmts/wms-lagen selecteer.
Zal morgen nog eens met 2 kleinere kaarten proberen, zoeken waar de grens ligt
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: OSM kaarten niet zichtbaar
In plaats van 80 submappen aanpassen kun je ook OSM Combiner in een andere map zetten (al dan niet tijdelijk)...
Wat die 8 GB betreft, er wordt een tijdelijk batchbestand (createmap.cmd) aangemaakt dat vervolgens mkgmap opstart. Als je dat veilig stelt (+options.txt) dan kun je zelf met de geheugenparameters spelen.
Wat die 8 GB betreft, er wordt een tijdelijk batchbestand (createmap.cmd) aangemaakt dat vervolgens mkgmap opstart. Als je dat veilig stelt (+options.txt) dan kun je zelf met de geheugenparameters spelen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen