problemen Oregon 600
problemen Oregon 600
Hallo,
Ik heb wat problemen met de Oregon die het een voor mij onbetrouwbaar device maakt.
Misschien dat iemand een work-around kent? Of de oorzaak?
Ik gebruik de laatste firmware (5.60)
1)
ik heb nu 2x gehad dat ik een route op de gps zet die ik niet kan kiezen (whereto-routes).
Dwz: hij laadt de route niet. Als ik de selectie van de route in blijf drukken crashed de gps.
Ik kan zo'n route ook niet overzetten naar een andere gps (Dakota 20)
Als ik die route op de Dakota zet is er geen enkel probleem.
2)
Als ik op de kaart een positie kies, dan kun je "GO" drukken.
Echter, dat werkt niet. Hij doet niets.
Ik kan wel op het waypoint icoon drukken. Dan duurt het zo'n 30 secs, en dan heeft ie het waypoint gemaakt, en daar kan ik wel heen navigeren...
NOTE: het lijkt erop dat het *wel* werkt als de gps geen satelite-fix heeft...
Iemand enig idee?
Ik heb wat problemen met de Oregon die het een voor mij onbetrouwbaar device maakt.
Misschien dat iemand een work-around kent? Of de oorzaak?
Ik gebruik de laatste firmware (5.60)
1)
ik heb nu 2x gehad dat ik een route op de gps zet die ik niet kan kiezen (whereto-routes).
Dwz: hij laadt de route niet. Als ik de selectie van de route in blijf drukken crashed de gps.
Ik kan zo'n route ook niet overzetten naar een andere gps (Dakota 20)
Als ik die route op de Dakota zet is er geen enkel probleem.
2)
Als ik op de kaart een positie kies, dan kun je "GO" drukken.
Echter, dat werkt niet. Hij doet niets.
Ik kan wel op het waypoint icoon drukken. Dan duurt het zo'n 30 secs, en dan heeft ie het waypoint gemaakt, en daar kan ik wel heen navigeren...
NOTE: het lijkt erop dat het *wel* werkt als de gps geen satelite-fix heeft...
Iemand enig idee?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22862
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: problemen Oregon 600
je bent aardig de weg kwijt
dit forumdeel is :
"Het advies-deel van het forum is bedoeld voor iedereen die aanschaf van een GPS overweegt maar nog niet weet welk toestel het meest geschikt is.
Dit deel is dus NIET voor gebruiksvragen; zie daarvoor de HELPDESK hierboven."
en dan misschien wat meer informatie zoals welke kaart(en) heb je aanstaan, welke routeringsinstellingen gebruik je, waar komt de route vandaan? is het wel een route of is het een track of nog iets anders?
dit forumdeel is :
"Het advies-deel van het forum is bedoeld voor iedereen die aanschaf van een GPS overweegt maar nog niet weet welk toestel het meest geschikt is.
Dit deel is dus NIET voor gebruiksvragen; zie daarvoor de HELPDESK hierboven."
en dan misschien wat meer informatie zoals welke kaart(en) heb je aanstaan, welke routeringsinstellingen gebruik je, waar komt de route vandaan? is het wel een route of is het een track of nog iets anders?
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: problemen Oregon 600
Verplaatst naar het juiste subforum.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22862
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: problemen Oregon 600
Ik zou beginnen met een Harde Reset van de Oregon , hier https://static.garmin.com/shared/uk/cus ... /NL_MR.pdf vind je hoe dat moet.
Tip: maak eerst een nieuw profiel wat je bv reset noemt en schakel daar naar toe alvorens de harde reset te doen. Na afloop van de procedure weer naar je normale profiel overschakelen.
Tip: maak eerst een nieuw profiel wat je bv reset noemt en schakel daar naar toe alvorens de harde reset te doen. Na afloop van de procedure weer naar je normale profiel overschakelen.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: problemen Oregon 600
Haha, ja, ik ben in meerdere opzichten de weg kwijt. Sorry voor de verkeerde plaatsing.
Hoe ook, een harde reset heb ik al gedaan. Dat geeft geen verbetering.
Uit je reactie maak ik op dat het zou moeten werken. Klopt dat? Of was dit meer een algemene hint?
Hoe ook, een harde reset heb ik al gedaan. Dat geeft geen verbetering.
Uit je reactie maak ik op dat het zou moeten werken. Klopt dat? Of was dit meer een algemene hint?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22862
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: problemen Oregon 600
een algemene hint, als de gps gek doet wil een hard reset nog wel eens helpen.
maak eens een rapport via JDM https://www.javawa.nl/jdm.html , start JDM met de gps aan de computer, kies Extra-Rapportage (op standaard lokatie op javawa.nl) en plak de link die je krijgt hier in je bericht
maak eens een rapport via JDM https://www.javawa.nl/jdm.html , start JDM met de gps aan de computer, kies Extra-Rapportage (op standaard lokatie op javawa.nl) en plak de link die je krijgt hier in je bericht
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: problemen Oregon 600
Hoe heb je de route gemaakt (zelf of ergens gedwonload).
Kun je de route als gpx-bestand opnemen als bijlage bij je bericht. Kan ik hem eens bekijken en laden op mijn Oregon600.
Kun je de route als gpx-bestand opnemen als bijlage bij je bericht. Kan ik hem eens bekijken en laden op mijn Oregon600.
Re: problemen Oregon 600
Voor report: http://jdm.javawa.nl/4p4l
Ik merk dat ik een workaround heb: als je naar de routeplanner gaat en dan view map kiest, dan gaat het allemaal wel.
Daaruit concludeer ik dat de route gpx correct is, en dat dit ws een firmware-bug is.
Ik ga eens even wat voorgaande versies uitproberen
Ik merk dat ik een workaround heb: als je naar de routeplanner gaat en dan view map kiest, dan gaat het allemaal wel.
Daaruit concludeer ik dat de route gpx correct is, en dat dit ws een firmware-bug is.
Ik ga eens even wat voorgaande versies uitproberen
Re: problemen Oregon 600
ehm, hoe lang blijft die report-link bestaan op jdm.javawa.nl?
Re: problemen Oregon 600
Hoe lang de link blijft staan: daar kan JaVaWa het beste een antwoord opgeven (maar wel een tijdje volgens mij, zie net een werkende link van 15 juli jl. )
Wat mij wel opvalt dat je in de gpx map van zowel gps als sd kaart een 4-tal qua naam dezelfde routes er op hebt staan ook qua grootte in Mb. Dus niet alleen naam maar ook waarschijnlijk voor wat betreft de inhoud (routeX.gpx)
Wat mij wel opvalt dat je in de gpx map van zowel gps als sd kaart een 4-tal qua naam dezelfde routes er op hebt staan ook qua grootte in Mb. Dus niet alleen naam maar ook waarschijnlijk voor wat betreft de inhoud (routeX.gpx)
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: problemen Oregon 600
De links blijven staan totdat ik ze weggooi... Veel ruimte neemt het niet in, dus het actieve weggooien heb ik al lange tijd niet meer gedaan. Belangrijker om te weten is dat wanneer je een nieuwe rapport aanmaakt de oude overschreven zal worden.
Identieke routes doordat bestanden er dubbel op staan zouden heel goed een mogelijke oorzaak van de problemen kunnen zijn.
Identieke routes doordat bestanden er dubbel op staan zouden heel goed een mogelijke oorzaak van de problemen kunnen zijn.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: problemen Oregon 600
Nee, meerdere routes met dezelfde naam is het resultaat van veel probeersels.
De problemen traden daarvoor al op.
Maar, nooit geschoten is altijd mis, dus ik heb alles weggegooid, de probleem-route er weer op gezet.
En idd: beide probleem treden nog steeds op.
@keesm: de routes zijn zelf met basecamp gemaakt.
Via https://bitmanager.nl/probleem-gpx.zip kun je de 2 probleemgevallen downloaden.
En als je een 600 hebt, wil je dan gelijk even testen of mijn probleem-2 bij jou ook optreedt? (positie op kaart kiezen en dan GO)
Alvast bedankt!
De problemen traden daarvoor al op.
Maar, nooit geschoten is altijd mis, dus ik heb alles weggegooid, de probleem-route er weer op gezet.
En idd: beide probleem treden nog steeds op.
@keesm: de routes zijn zelf met basecamp gemaakt.
Via https://bitmanager.nl/probleem-gpx.zip kun je de 2 probleemgevallen downloaden.
En als je een 600 hebt, wil je dan gelijk even testen of mijn probleem-2 bij jou ook optreedt? (positie op kaart kiezen en dan GO)
Alvast bedankt!
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: problemen Oregon 600
Ze bevatten alle twee teveel punten voor een berekende route, Leegveld heeft er 60 en de andere zelfs 122... De limiet is 50.
Voor een directe route zou het nog wel kunnen (max. 250 punten), maar dan moet het toestel daar wel op staan voordat je de route probeert te openen.
Voor een directe route zou het nog wel kunnen (max. 250 punten), maar dan moet het toestel daar wel op staan voordat je de route probeert te openen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: problemen Oregon 600
Originele Leegveld: loopt mijn 600 op vast. Punten gefilterd tot max 50, dan is route op te roepen.
probleem 2 treedt bij mij ook op. Zodra ik kaart ga verschuiven dan verdwijnt knop Ga. Met satellietsysteem op Demomodus heb ik meer mogelijkheden. Kijk ook eens welke mogelijkheden je krijgt als je de route via Routeplanner oproept. Dan kom ik verder maar aangezien ik openfietsmap op de gps heb loopt deze vast op onvoldoende geheugen. Ga ik dan terug dan verwijderd de gps het bestand. Zal later nog eens met de CN proberen.
probleem 2 treedt bij mij ook op. Zodra ik kaart ga verschuiven dan verdwijnt knop Ga. Met satellietsysteem op Demomodus heb ik meer mogelijkheden. Kijk ook eens welke mogelijkheden je krijgt als je de route via Routeplanner oproept. Dan kom ik verder maar aangezien ik openfietsmap op de gps heb loopt deze vast op onvoldoende geheugen. Ga ik dan terug dan verwijderd de gps het bestand. Zal later nog eens met de CN proberen.
Re: problemen Oregon 600
Die aantallen punten is met direct-mode geen probleem. Ik heb veel routes die honderden punten hebben en het gewoon doen.
Als je een andere routing mode kiest gaat het natuurlijk fout.
Maar het probleem wordt niet geintroduceerd door aantallen punten, want anders zouden mijn andere routes ook niet werken.
Ik ben blij te horen dat een andere 600 dit ook heeft. Dat impliceert dat het toestel niet kapot is. tt
En Kees, ja, ik kwam er vanmiddag achter dat ik de route *wel* kan selecteren via de routeplanner. Hij doet het dan gewoon.
Maar draadloos delen naar een ander device werkt weer niet.
Tenslotte het 2e probleem: inderdaad, als ik geen fix heb, dan werkt de knop GO gewoon.
Maar dan is de workaround door eerst dat waypoint aan te laten maken sneller dan het uit/aan zetten van je sateliet ontvangst.
Beetje toverbal firmware zeg maar...
Ik ben er nog niet aan toegekomen om eerdere firmwares terug te zetten. Wordt vervolgd...
Als je een andere routing mode kiest gaat het natuurlijk fout.
Maar het probleem wordt niet geintroduceerd door aantallen punten, want anders zouden mijn andere routes ook niet werken.
Ik ben blij te horen dat een andere 600 dit ook heeft. Dat impliceert dat het toestel niet kapot is. tt
En Kees, ja, ik kwam er vanmiddag achter dat ik de route *wel* kan selecteren via de routeplanner. Hij doet het dan gewoon.
Maar draadloos delen naar een ander device werkt weer niet.
Tenslotte het 2e probleem: inderdaad, als ik geen fix heb, dan werkt de knop GO gewoon.
Maar dan is de workaround door eerst dat waypoint aan te laten maken sneller dan het uit/aan zetten van je sateliet ontvangst.
Beetje toverbal firmware zeg maar...
Ik ben er nog niet aan toegekomen om eerdere firmwares terug te zetten. Wordt vervolgd...