Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Hallo,
Op mijn E1040 heb ik zowel de standaard Garmin kaarten staan als de OFM kaarten BeNeLux en D.
Qua lay-out zijn de OFM kaarten mooier dan de Garmin kaarten dus rijd ik meestal met deze kaart aan. Nu heb ik echter gemerkt dat de navigatie aanwijzingen, boven in het scherm, met de OFM kaart minder goed werkt dan met de Garmin kaart. Het lijkt net of er soms route informatie mist.
Is dit ook jullie ervaring met de E1040 en deze combi van kaarten? En iser een oplossing workarround voor?
Grt, Ruud.
Op mijn E1040 heb ik zowel de standaard Garmin kaarten staan als de OFM kaarten BeNeLux en D.
Qua lay-out zijn de OFM kaarten mooier dan de Garmin kaarten dus rijd ik meestal met deze kaart aan. Nu heb ik echter gemerkt dat de navigatie aanwijzingen, boven in het scherm, met de OFM kaart minder goed werkt dan met de Garmin kaart. Het lijkt net of er soms route informatie mist.
Is dit ook jullie ervaring met de E1040 en deze combi van kaarten? En iser een oplossing workarround voor?
Grt, Ruud.
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Je hebt zo toch niet allebei tegelijk aan?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Nee staat niet tegelijk aan.
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
@Ruud, kan je meer details geven? Wat zijn minder goed werkende navigatieaanwijzingen - zijn ze fout, onduidelijk, ontbreken ze, etc.? Welk voertuig, kortste of snelste route, vermijdingen, etc., etc.. Bij het routeren met de OFM maakt het bijvoorbeeld nogal een groot verschil of je Tolwegen vermijden aan of uit hebt staan en hoofdwegen vermijden mag niet aan staan. En de OFM is een specifieke fiets- (en wandel-) kaart en is niet geschikt voor routeren voor auto / motorfiets, ondanks dat je wel kunt kiezen voor die voertuigen.
Ik gebruik de Edge Explore 2 die qua software / routeringsopties vergelijkbaar is met de 1040, met de OFM Benelux bij al mijn fietsritten en ondervindt eigenlijk nooit missers in de aanwijzingen. Ik was zelfs blij verrast dat de aanwijzingen beter waren dan bij de voorganger de Edge Explore (1) - minder ontbrekende waar je wel een aanwijzing zou verwachten en minder overbodige aanwijzingen op plaatsen waar er eigenlijk niets aan te wijzen valt omdat er maar 1 richting is die je kunt rijden.
En misschien maakt ook nog uit op welke manier je je routes / tracks / koersen maakt?
Ik gebruik de Edge Explore 2 die qua software / routeringsopties vergelijkbaar is met de 1040, met de OFM Benelux bij al mijn fietsritten en ondervindt eigenlijk nooit missers in de aanwijzingen. Ik was zelfs blij verrast dat de aanwijzingen beter waren dan bij de voorganger de Edge Explore (1) - minder ontbrekende waar je wel een aanwijzing zou verwachten en minder overbodige aanwijzingen op plaatsen waar er eigenlijk niets aan te wijzen valt omdat er maar 1 richting is die je kunt rijden.
En misschien maakt ook nog uit op welke manier je je routes / tracks / koersen maakt?
Colorado 300 / Edge 800 / Edge Touring Plus / Edge Explore 2
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Even wat extra informatie. Ik rijd altijd met tracks gemaakt in BC en zet deze dan naar de E1040 over via Connect. Dat gaat allemaal heel soepel. Als ik dan een koers start met de OFM Kaart aan dan wordt de koers netjes getoond. Ga ik rijden dan zijn de aanwijzingen boven in het scherm ook aanwezig.
Maar nu, als ik dan op kleinere wegen of paden door de bossen rijd dan mis ik op sommige stukken de aanwijzingen, dan staat er be. alleen Ga naar fietspad en komt er geen melding meer van sla over xx meter af. Nu kan ik mij dat voorstellen op stukken in het bos maar ook op gewone wegen mis ik soms de navigatie aanwijzing. Nu heb ik de laatste week gereden op de Garmin kaart en daar krijg ik veel meer de juiste informatie mbt het navigeren.
Voor mijn gevoel lijkt het erop dat de OFM kaart minder detail informatie heeft.
Ik heb het niet gecontroleerd met het rijden op de gps met navigeren van A naar B zodat de E1040 zelf een route maakt. Dat gebruik ik nagenoeg nooit.
Ben benieuwd of dit wordt herkend.
Maar nu, als ik dan op kleinere wegen of paden door de bossen rijd dan mis ik op sommige stukken de aanwijzingen, dan staat er be. alleen Ga naar fietspad en komt er geen melding meer van sla over xx meter af. Nu kan ik mij dat voorstellen op stukken in het bos maar ook op gewone wegen mis ik soms de navigatie aanwijzing. Nu heb ik de laatste week gereden op de Garmin kaart en daar krijg ik veel meer de juiste informatie mbt het navigeren.
Voor mijn gevoel lijkt het erop dat de OFM kaart minder detail informatie heeft.
Ik heb het niet gecontroleerd met het rijden op de gps met navigeren van A naar B zodat de E1040 zelf een route maakt. Dat gebruik ik nagenoeg nooit.
Ben benieuwd of dit wordt herkend.
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Zowel de Garmin Cycle Map als de OFM zijn gebaseerd op data van OpenStreetMap (OSM). Het zal vast en zeker zijn dat bij het genereren van de kaarten verschillende algorithmes en scripts worden gebruikt waardoor bijvoorbeeld vooral de kleinere wegen en paden een ander gewicht krijgen bij het routeren. Dat de afslagmeldingen daardoor ook best verschillend kunnen zijn, lijkt me niet helemaal onlogisch. Ook niet of een bepaald punt wel of niet aan de ingebouwde criteria voldoet om al dan niet een afslagaanwijzing te genereren. Weet daarbij dat het Edge toestel bij het genereren / berekenen van de afslagaanwijzingen voor Koersen uitgaat van in de toestelsoftware ingebouwde regels die niet beinvloedbaar zijn met de routeringsinstellingen die de gebruiker kan kiezen. Dit in tegenstelling tot Routes, bijvoorbeeld van A naar B of van huidige positie naar een POI of adres, etc., die door het toestel zelf worden berekend.
Het verschijnsel dat in het aanwijzingenvak soms iets wordt aangegeven als 'volg route' of 'volg route naar "Straanaam"', zonder aftellende afstand erbij, kom ik ook wel tegen, maar ik heb me nooit verdiept in het hoe en waarom er op dat punt geen gedetailleerde aanwijzing komt zoiets als 'RA Dorpsstraat na 450 meter'. Wat mij wel is opgevallen is dat het gebeurt op lange trajecten met weinig afslagen, bijvoorbeeld de route van de Kerkweg Koudekerk aan den Rijn langs De Meije richting Woerdense Verlaat. Je kunt toch maar 1 kant op en als je doorfietst, kom je er vanzelf. Tegen de tijd dat je weer af moet slaan, verschijnt ook netjes de dikke witte afslagpijl. Heeft me nooit gestoord dat dit zo gaat, alleen misschien jammer dat je niet te zien krijgt hoeveel kilometers je nog kunt genieten van die prachtige weg
Wat je beschrijft dat de afslagaanwijzingen bij kleine wegen en paden soms incompleet zijn, zou misschien kunnen komen doordat bijvoorbeeld de straatnamen ontbreken waardoor het toestel terugvalt op generieke tekst? Ik zou het echt niet weten. Mij is het nooit opgevallen dat het vooral speelt bij kleine wegen / paden, maar het zou best kunnen hoor. Ik kan er prima mee leven en bederft mijn fietsplezier absoluut niet.
Het verschijnsel dat in het aanwijzingenvak soms iets wordt aangegeven als 'volg route' of 'volg route naar "Straanaam"', zonder aftellende afstand erbij, kom ik ook wel tegen, maar ik heb me nooit verdiept in het hoe en waarom er op dat punt geen gedetailleerde aanwijzing komt zoiets als 'RA Dorpsstraat na 450 meter'. Wat mij wel is opgevallen is dat het gebeurt op lange trajecten met weinig afslagen, bijvoorbeeld de route van de Kerkweg Koudekerk aan den Rijn langs De Meije richting Woerdense Verlaat. Je kunt toch maar 1 kant op en als je doorfietst, kom je er vanzelf. Tegen de tijd dat je weer af moet slaan, verschijnt ook netjes de dikke witte afslagpijl. Heeft me nooit gestoord dat dit zo gaat, alleen misschien jammer dat je niet te zien krijgt hoeveel kilometers je nog kunt genieten van die prachtige weg
Wat je beschrijft dat de afslagaanwijzingen bij kleine wegen en paden soms incompleet zijn, zou misschien kunnen komen doordat bijvoorbeeld de straatnamen ontbreken waardoor het toestel terugvalt op generieke tekst? Ik zou het echt niet weten. Mij is het nooit opgevallen dat het vooral speelt bij kleine wegen / paden, maar het zou best kunnen hoor. Ik kan er prima mee leven en bederft mijn fietsplezier absoluut niet.
Laatst gewijzigd door BikePC op 11 dec 2022 20:28, 1 keer totaal gewijzigd.
Colorado 300 / Edge 800 / Edge Touring Plus / Edge Explore 2
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Dank voor je uitgebreide antwoord, ben het met je eens dat het niet onoverkomelijk is. Het was ook een vraag of erverschillen zijn tussen de beide types kaarten. De OFM kaarten zijn qua lay-out veel mooier dan de Garmin kaart, daar is dan ook weer veel uit weggelaten om de grote bestanden in te perken. Zeker met Gravel ritten is de OFM kaart mooier.
Dus zal ik hier zeker mee doorrijden. Kom wel op de plek van bestemming met beide varianten…
Dus zal ik hier zeker mee doorrijden. Kom wel op de plek van bestemming met beide varianten…
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
- Ruud Woudstra
- WayPoint relatie
- Berichten: 1287
- Lid geworden op: 23 aug 2010 19:15
- Locatie: Zwolle
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Deze week de nieuwste OFM kaarten BNL geinstalleerd in Basecamp en daarna op de Edge 1040. Versie 17-12-22. En wat schetst mijn verbazing het werkt nu gelijk aan de Garmin kaart. Gisteren ritje van 75km over wegen, weggetjes, fietspaden, paden, en overal een goede navigatie.
Geen idee waarom maar ben er wel blij mee.
Geen idee waarom maar ben er wel blij mee.
GPS-en: Edge-1040, Vivo-active-3. Zumo-660(LTU), Varia RTL 515 en UT 800 lichten. Kaarten: CN-lifetime. OFM-kaarten
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Leef vandaag, morgen kan alles anders zijn.....
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Kan ik de kaarten van Amerika die op de Edge 1040 staan deleten?
Welke kunnen er nog meer af, uiteraard als die verder in Europa geen functie hebben.
Welke kunnen er nog meer af, uiteraard als die verder in Europa geen functie hebben.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
ik weet niet wat er allemaal op staat? Een online rapport gemaakt met JaVaWa Device Manager geeft ons meer inzicht...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Rapport maken lukte niet maar heb wel een printscreen kunnen fabriceren.
Heb nog wat vergeten nl. bestaat de OFM kaart BeNeLux - Duitsland niet meer?
Heb nog een 2020 versie. Is dat wellicht de laatste geweest dan?
Heb nog wat vergeten nl. bestaat de OFM kaart BeNeLux - Duitsland niet meer?
Heb nog een 2020 versie. Is dat wellicht de laatste geweest dan?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Hoezo lukt het maken van een rapport niet? Gewoon Extra > Rapportage, "Zet online op javawa.nl" aanvinken en op "Rapport aanmaken" klikken?
Hoe dan ook, de volgende vier mogen weg:
OFM kaart BeNeLux - Duitsland bestaat niet meer, ik meen omdat hij de te groot zou worden.
Hoe dan ook, de volgende vier mogen weg:
OFM kaart BeNeLux - Duitsland bestaat niet meer, ik meen omdat hij de te groot zou worden.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Kreeg alleen maar het inlogscherm van de Device Manager te zien en het kaartoverzicht kwam daar niet op te voorschijn, vandaar.
Misschien te ongeduldig geweest. Mea Culpa.
Jammer dat die OFM met Duitsland niet meer bestaat. Moet ik zuinig zijn op de huidige die ik nog heb.
Fiets nl vaak en veel hier net over de grens.
Wederom mijn hartelijke dank en een goed weekend gewenst.
Misschien te ongeduldig geweest. Mea Culpa.
Jammer dat die OFM met Duitsland niet meer bestaat. Moet ik zuinig zijn op de huidige die ik nog heb.
Fiets nl vaak en veel hier net over de grens.
Wederom mijn hartelijke dank en een goed weekend gewenst.
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Probeer eens: https://extract.bbbike.org/
Daar kan je het dekkingsgebied van de kaart zelf bepalen. Kies als formaat b.v. Garmin Openfietsmap Lite of Full - wel altijd Latin1
Daar kan je het dekkingsgebied van de kaart zelf bepalen. Kies als formaat b.v. Garmin Openfietsmap Lite of Full - wel altijd Latin1
Colorado 300 / Edge 800 / Edge Touring Plus / Edge Explore 2
Re: Edge 1040 OFM kaarten vs Garmin kaarten
Dank je BikePC, dat is een goede tip.
Die ga ik vandaag eens even verder verkennen en kijken of ik het gebied kan isoleren waar ik zoal fiets.
Die ga ik vandaag eens even verder verkennen en kijken of ik het gebied kan isoleren waar ik zoal fiets.