Beste forumleden,
Mijn trouwe Garmin Dakota 20 heeft het vorige week begeven dus ik heb via Marktplaats een vrijwel nieuwe Etrex Touch 35 aangeschaft.
Op mijn Dakota 20 zette ik altijd OSM-kaarten die ik downloadde via garmin.openstreetmap.nl, naar volle tevredenheid. Echter, op de OSM-kaarten die ik nu op m'n Etrex zet, worden oppervlaktes (gebouwen, groenstroken, etc) vertekend weergegeven: een vierkant gebouw is een soort slordig getekend polygoontje geworden. Voorbeeld:
Dit issue heb ik vroeger met m'n Dakota 20 ook wel eens gehad, ik kan me herinneren dat het toen kwam door het gebruik van een andere kaart. De verschillende OSM-kaarten die ik nu geprobeerd heb, leiden echter allemaal tot hetzelfde probleem. Googelen naar het probleem helpt niet en in de instellingen van de Etrex zelf kan ik ook geen oplossing vinden.
Herkent iemand dit en is er een oplossing voor?
Groeten,
Thijs.
Etrex Touch 35 geeft objecten vertekend weer
Etrex Touch 35 geeft objecten vertekend weer
Laatst gewijzigd door ThijsV op 10 mar 2023 23:18, 1 keer totaal gewijzigd.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Etrex Touch 35 geeft objecten vertekend weer
Dat ligt niet aan je eTrex, maar aan de mate van detail die eigenlijk te hoog is voor de kaarten. Hetzelfde zie je namelijk ook aan de kaarten in BaseCamp, zie hier: viewtopic.php?t=53282
Bij de kaarten die je eerder gebruikte zaten de gebouwen er waarschijnlijk niet afzonderlijk in, alleen de bebouwde oppervlakken.
De oplossing is dus in feite een kaart zoeken die iets minder gedetailleerd is, bijvoorbeeld de Light-versie van de Openfietsmap.
Bij de kaarten die je eerder gebruikte zaten de gebouwen er waarschijnlijk niet afzonderlijk in, alleen de bebouwde oppervlakken.
De oplossing is dus in feite een kaart zoeken die iets minder gedetailleerd is, bijvoorbeeld de Light-versie van de Openfietsmap.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Etrex Touch 35 geeft objecten vertekend weer
Een gedetailleerde uitleg:
In een Garmin kaart worden coördinaten als 24 bits integers opgeslagen, dat betekent dat de kleinste afstand tussen twee punten 360/(2^24) graden bedraagt. In Nederland beslaat één graad ongeveer 68,677 km in horizontale richting en 111,277 km in verticale richting (het eerste getal wordt steeds groter richting evenaar, het tweede getal is overal ongeveer gelijk). Dat betekent dat de afstand tussen twee punten in horizontale richting minimaal 1,5 meter bedraagt en in verticale richting minimaal 2,4 meter. Je kunt je dus voorstellen dat wanneer je de hoekpunten van een heel gedetailleerd gebouw "vastlegt" op dat raster met een rasterwijdte van 1,5/2,4 meter, het gebouw er niet netjes uit gaat zien...
In een Garmin kaart worden coördinaten als 24 bits integers opgeslagen, dat betekent dat de kleinste afstand tussen twee punten 360/(2^24) graden bedraagt. In Nederland beslaat één graad ongeveer 68,677 km in horizontale richting en 111,277 km in verticale richting (het eerste getal wordt steeds groter richting evenaar, het tweede getal is overal ongeveer gelijk). Dat betekent dat de afstand tussen twee punten in horizontale richting minimaal 1,5 meter bedraagt en in verticale richting minimaal 2,4 meter. Je kunt je dus voorstellen dat wanneer je de hoekpunten van een heel gedetailleerd gebouw "vastlegt" op dat raster met een rasterwijdte van 1,5/2,4 meter, het gebouw er niet netjes uit gaat zien...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Etrex Touch 35 geeft objecten vertekend weer
Dank voor je snelle reactie!JaVaWa schreef: ↑10 mar 2023 23:17Dat ligt niet aan je eTrex, maar aan de mate van detail die eigenlijk te hoog is voor de kaarten. Hetzelfde zie je namelijk ook aan de kaarten in BaseCamp, zie hier: viewtopic.php?t=53282
Bij de kaarten die je eerder gebruikte zaten de gebouwen er waarschijnlijk niet afzonderlijk in, alleen de bebouwde oppervlakken.
De oplossing is dus in feite een kaart zoeken die iets minder gedetailleerd is, bijvoorbeeld de Light-versie van de Openfietsmap.
Heb eens een Openfietsmap Lite geprobeerd en die lijkt hetzelfde issue te hebben, alleen in mindere mate. Afzonderlijke gebouwen die wel worden weergegeven, zijn nog steeds in dezelfde mate vertekend:
Bovenstaande kaart heb ik gedownload via https://download3.bbbike.org/osm/garmin ... therlands/.
Heb je wellicht een link naar een site waar ik wel geschikte kaarten zonder dit euvel zou kunnen vinden?
Re: Etrex Touch 35 geeft objecten vertekend weer
Aha, goede uitleg. Dit verklaart ook waarom deze vertekening niet 'isotroop' is: horizontaal is deze inderdaad anders dan verticaal.JaVaWa schreef: ↑10 mar 2023 23:41Een gedetailleerde uitleg:
In een Garmin kaart worden coördinaten als 24 bits integers opgeslagen, dat betekent dat de kleinste afstand tussen twee punten 360/(2^24) graden bedraagt. In Nederland beslaat één graad ongeveer 68,677 km in horizontale richting en 111,277 km in verticale richting (het eerste getal wordt steeds groter richting evenaar, het tweede getal is overal ongeveer gelijk). Dat betekent dat de afstand tussen twee punten in horizontale richting minimaal 1,5 meter bedraagt en in verticale richting minimaal 2,4 meter. Je kunt je dus voorstellen dat wanneer je de hoekpunten van een heel gedetailleerd gebouw "vastlegt" op dat raster met een rasterwijdte van 1,5/2,4 meter, het gebouw er niet netjes uit gaat zien...
Zal dus ook betekenen dat dit een gegeven is waar ik mee zal moeten leren leven, aangezien ik helaas niet kan bepalen dat m'n Etrex maar met meer dan 24 bits moet gaan werken....
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Etrex Touch 35 geeft objecten vertekend weer
Niet alleen je eTrex, àlle Garmin toestellen (en de programma's MapSource en BaseCamp) hebben te maken met dezelfde beperking...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen