Als uitdaging kreeg ik een stel coördinaten , x-getal en een y-getal , die mij naar een plaats in de buurt van België ,Wallonië ,La Roche , zouden moeten leiden .
Ik wil natuurlijk mijn garmin gps gebruiken om die plaats te vinden .
Ik ben van de behoudsgezinde stempel en gebruik nog steeds mapsource .
Ik denk dat ik in mapsource die coördinaten moet ingeven. Onder bewerken/voorkeuren/positie zie ik een mogelijkheid maar ik zou niet weten onder welke "grid" en "kaartniveau" ik de gekregen coördinaten kan ingeven .
Of moet ik de gekregen coördinaten op een of andere manier converteren .
ik heb getracht met de conversietool van javawa , maar die twee getallen , x en y , zijn voor de tool onbehandelbaar .
Kortom , ik tast in het pikkedonker .
Kan iemand met voorthelpen ?
Alvast dank
Jan
coordinaten vraagstuk
coordinaten vraagstuk
GPSMAP 60CSx Ver.4.00 /GPS Chipset Type G Ver.3.00s
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: coordinaten vraagstuk
Om te beginnen moet je weten welk coördinatensysteem gebruikt is. Ik lees België, dus de twee grootste kanshebbers zijn Lambert 72 en Lambert 2008. De getallen bij beide systemen zijn zó gekozen dat er geen verwarring kan ontstaan welke het is. Zie ook https://nl.wikipedia.org/wiki/Lambertco%C3%B6rdinaten
Vervolgens moet je daar iets mee. Op je Garmin-toestel kun je die invoeren als je hem op het juiste formaat hebt ingesteld: https://www.javawa.nl/lambert.html
In MapSource of Basecamp gaat het niet lukken, die hebben niet voldoende mogelijkheden voor het instellen van de projectie.
Wat ook zou kunnen is het omrekenen met een programma dat Lambert 72 en/of 2008 ondersteunt. JaVaWa RTWtool doet dat wel maar deze online tool niet.
Voor RTWtool maak je gewoon een tekstbestand met op een regel x, y en evt. een naam. Bij het importeren kies je dan het gebruikte scheidingsteken, het juiste coördinatenstelsel en stel je de juiste velden in bij x, y (en evt. naam).
Vervolgens moet je daar iets mee. Op je Garmin-toestel kun je die invoeren als je hem op het juiste formaat hebt ingesteld: https://www.javawa.nl/lambert.html
In MapSource of Basecamp gaat het niet lukken, die hebben niet voldoende mogelijkheden voor het instellen van de projectie.
Wat ook zou kunnen is het omrekenen met een programma dat Lambert 72 en/of 2008 ondersteunt. JaVaWa RTWtool doet dat wel maar deze online tool niet.
Voor RTWtool maak je gewoon een tekstbestand met op een regel x, y en evt. een naam. Bij het importeren kies je dan het gebruikte scheidingsteken, het juiste coördinatenstelsel en stel je de juiste velden in bij x, y (en evt. naam).
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: coordinaten vraagstuk
Dag ,
Dank voor het antwoord .
uw uitleg volgend en de wikipedia-pagina denk ik dat het coördinaten in het Lambert 72 stelsel zijn .
Omdat ik zo min mogelijk aan de instellingen van mijn gps*toestel friemel zou ik kiezen voor de optie 'omrekenen'
Ik heb daarom de javawa rtw-tool gedownload en geïnstalleerd. Echter , zelfs aan de hand van help-handleiding geraak ik niet wijs waar ik wat,waar en in welk formaat dien in te geven .
Is het mogelijk dat u nog meer gedetailleerd aangeeft hoe ik de tool moet behandelen ?
Ik zou graag de geconverteerde coördinaten ingeven in mijn tomtom-toestel (in gms-graden -minuten-seconden) en in mijn gps via mapsource als gdb bestand .
Om te vermijden dat ik op de opgegeven plaats andere avonturiers zou tegenkomen stuur ik u de x,y coördinaten via pb .
Alvast dank voor de welwillendheid .
vriendelijke groet
Jan
Dank voor het antwoord .
uw uitleg volgend en de wikipedia-pagina denk ik dat het coördinaten in het Lambert 72 stelsel zijn .
Omdat ik zo min mogelijk aan de instellingen van mijn gps*toestel friemel zou ik kiezen voor de optie 'omrekenen'
Ik heb daarom de javawa rtw-tool gedownload en geïnstalleerd. Echter , zelfs aan de hand van help-handleiding geraak ik niet wijs waar ik wat,waar en in welk formaat dien in te geven .
Is het mogelijk dat u nog meer gedetailleerd aangeeft hoe ik de tool moet behandelen ?
Ik zou graag de geconverteerde coördinaten ingeven in mijn tomtom-toestel (in gms-graden -minuten-seconden) en in mijn gps via mapsource als gdb bestand .
Om te vermijden dat ik op de opgegeven plaats andere avonturiers zou tegenkomen stuur ik u de x,y coördinaten via pb .
Alvast dank voor de welwillendheid .
vriendelijke groet
Jan
GPSMAP 60CSx Ver.4.00 /GPS Chipset Type G Ver.3.00s
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: coordinaten vraagstuk
Het werkt als volgt:
Ik zal eens kijken of ik de Lambert-conversie ook aan die pagina kan toevoegen.
- start Kladblok of een willekeurig andere text editor
- zet daarin de coördinaten, bijvoorbeeld zo (dit zijn niet jouw coördinaten):
Code: Selecteer alles
148085;176065;Atomium
- sla het bestand op als bijv. atomium.txt
- open RTWtool en sleep het tekstbestand naar het venster
- kies de juiste instellingen:
- sla het vervolgens op als een GPX-bestand
Ik zal eens kijken of ik de Lambert-conversie ook aan die pagina kan toevoegen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: coordinaten vraagstuk
Dat hulpmiddel kan nu ook Lambert 72 en 2008 berekenen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: coordinaten vraagstuk
@ javawa ,
Dank voor de extra info en inspanning . Ik probeer het asap uit .
Jan
Dank voor de extra info en inspanning . Ik probeer het asap uit .
Jan
GPSMAP 60CSx Ver.4.00 /GPS Chipset Type G Ver.3.00s
Re: coordinaten vraagstuk
@ javawa,
ik heb aan de hand van de geconverteerde gegevens in het pb de plaats opgezocht via mijn tom-tom toestel .
De plaats meegedeeld aan de uitdagers en het opgezochte was juist .
Dus dank voor de omzetting .
Het werken met de rwt-tool is andere koek .
Het txt-bestandje is gemaakt.
De rwt tool geopend en geklikt op ' open bestand '.
Dan nog op de ok knop geklikt , maar dat was het .
Ik kan nergens geen mogelijkheid zien om een eventueel resultaat op te slaan en om zo de resultaten te bereiken zoals jij vermeldt in het pb .
Het lijkt dat de rwt-tool zo veel mogelijkheden heeft dat een gewone sterveling door het bos de bomen niet ziet .
Niks erg , ik heb het initieel gezochte gevonden .
Nogmaals dank voor uw pogingen mij voort te helpen.
Vriendelijke groet.
ik heb aan de hand van de geconverteerde gegevens in het pb de plaats opgezocht via mijn tom-tom toestel .
De plaats meegedeeld aan de uitdagers en het opgezochte was juist .
Dus dank voor de omzetting .
Het werken met de rwt-tool is andere koek .
Het txt-bestandje is gemaakt.
De rwt tool geopend en geklikt op ' open bestand '.
Dan nog op de ok knop geklikt , maar dat was het .
Ik kan nergens geen mogelijkheid zien om een eventueel resultaat op te slaan en om zo de resultaten te bereiken zoals jij vermeldt in het pb .
Het lijkt dat de rwt-tool zo veel mogelijkheden heeft dat een gewone sterveling door het bos de bomen niet ziet .
Niks erg , ik heb het initieel gezochte gevonden .
Nogmaals dank voor uw pogingen mij voort te helpen.
Vriendelijke groet.
GPSMAP 60CSx Ver.4.00 /GPS Chipset Type G Ver.3.00s
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: coordinaten vraagstuk
RTWtool heeft inderdaad veel mogelijkheden en bij het importeren van tekstbestanden moet je heel veel dingen juist instellen om het gewenste resultaat te bereiken, daardoor kan het gebruik lastig zijn.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen