Vandaag reed ik middels een Edge 1040 een Track, er was een wegafsluiting en ik moest toen de Track verlaten.
De edge wilde maar steeds de track rijden en wilde steevast via via naar de track rijden nar het punt waar de wegafsluiting was.
Hoe kan ik weer mijn route (track) vervolgen zonder dat ik steeds naar het punt van de track terug gedirigeerd word?
Groet, Peter
Van track afwijken
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Van track afwijken
De Edge maakt een koers van de track, de koers is hetgeen gebruikt wordt voor navigatie. De Edge laat de koers intact en zal bij afwijken een route berekenen naar het dichtstbijzijnde punt op de koers. Waarschijnlijk was in jouw geval het punt ter plaatse van de afsluiting telkens het dichtstbijzijnde punt (qua afstand via wegen). Zo niet, dan was er iets bijzonders aan de hand...
Soms zal het nodig zijn om op de kaart te kijken waar je heen moet rijden zodat de koers weer opgepikt kan worden na de afsluiting.
Soms zal het nodig zijn om op de kaart te kijken waar je heen moet rijden zodat de koers weer opgepikt kan worden na de afsluiting.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Van track afwijken
Okay duidelijk, ik ga volgende keer eerst het beeld verkleinen om de route te zien op de kaart, daarna weer inzoomen naar de route en kijken hoe daar weer naar toe te rijden om de route weer op te pakken en weer daarover verder te rijden.
Bedankt voor je uitleg.
Groet, Peter
Bedankt voor je uitleg.
Groet, Peter
-
- Berichten: 85
- Lid geworden op: 18 jul 2019 15:44
Re: Van track afwijken
Ik vind dat nog steeds lastig bij Garmin (koers en of track)JaVaWa schreef: ↑9 jul 2023 19:26De Edge maakt een koers van de track, de koers is hetgeen gebruikt wordt voor navigatie. De Edge laat de koers intact en zal bij afwijken een route berekenen naar het dichtstbijzijnde punt op de koers. Waarschijnlijk was in jouw geval het punt ter plaatse van de afsluiting telkens het dichtstbijzijnde punt (qua afstand via wegen). Zo niet, dan was er iets bijzonders aan de hand...
Soms zal het nodig zijn om op de kaart te kijken waar je heen moet rijden zodat de koers weer opgepikt kan worden na de afsluiting.
Ik ben nu aan het fietsen op vakantie en rij thuis gemaakte GPX routes.
Gemaakt op "route.nl" en bewerkt via JaVaWa (route verwijderen)
Ik heb dus alleen een koers (kruimelspoor) over toch ?
Als ik de koers verlaat (opbreking) dan herberekend de Edge Explore NIET ondanks ik de instelling "Herberekening koers" aan heb staan.
Zet ik "Herberekening route"aan dan doet hij dit wel.
Lastig....
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22862
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Van track afwijken
een beetje leesvoer om de verschillen te begrijpen https://www.javawa.nl/begrippen.html
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Van track afwijken
Voor de Edge heb ik (sinds kort) een aparte pagina: https://www.javawa.nl/edgekoersen.html
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
-
- Berichten: 85
- Lid geworden op: 18 jul 2019 15:44
Re: Van track afwijken
Super bedankt !!JaVaWa schreef: ↑26 jul 2023 19:00Voor de Edge heb ik (sinds kort) een aparte pagina: https://www.javawa.nl/edgekoersen.html
Het is een heel stuk duidelijker geworden, ik verwarde dus een Track met een Koers (ging er vanuit dat die hetzelfde zijn).
Eigenlijk rij je dus met een Edge nooit een Track want hij wordt altijd omgezet naar een Koers.
Net klaar met een fietsvakantie (1500 km) en ik had altijd herberekeningen uit staan maar door die idiote afstand
als je even verkeerd gaat ben ik gaan experimenteren met de herberekening aan te zetten.
Ik kreeg altijd iets van "nog 5906 km te gaan" als ik even van de koers af was dus ergens in de 5900 km
Dit keer kreeg ik 13370,87 km te gaan ..... belachelijk dus.
dat herberekenen werkt eigenlijk best goed, je zit zo weer op koers.