Maps laden niet meer
Maps laden niet meer
Op het SD kaartje in mijn Oregon 700 staan maps van verschillende landen. Het zijn Open Street map kaarten.
Ik krijg nu geen enkele kaart meer zichtbaar op het scherm. Alle kaarten kan ik in het menu nog wel aan of uitschakelen met het schuifbalkje maar dit brengt geen soelaas. Voor zo ver ik kan zien is mijn SD kaartje vergrendeld en zit het op zijn plaats. Ik kan ook alle routes zien die aangemaakt zijn en op het SD kaartje staan. Iemand een suggestie aub ?
Dank voor uw tijd.
Ik krijg nu geen enkele kaart meer zichtbaar op het scherm. Alle kaarten kan ik in het menu nog wel aan of uitschakelen met het schuifbalkje maar dit brengt geen soelaas. Voor zo ver ik kan zien is mijn SD kaartje vergrendeld en zit het op zijn plaats. Ik kan ook alle routes zien die aangemaakt zijn en op het SD kaartje staan. Iemand een suggestie aub ?
Dank voor uw tijd.
Magelan type?,GPSII+,eMap,2610,GPS map 76CS,Nuvi 1490LTM
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22862
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Maps laden niet meer
een gok:
geeft de gps de juiste positie weer ? En van welke landen zijn de kaarten die je niet ziet?
Als je bv in NL bent en een kaart van Polen aan zet zul je weinig zien.
Maar als de gps een harde reset heeft gehad (of misschien een storing?) dan "denkt" hij in Olathe Kansas te zijn (hoofdkwartier van Garmin) en zal geen Europese kaart op het scherm laten zien.
geeft de gps de juiste positie weer ? En van welke landen zijn de kaarten die je niet ziet?
Als je bv in NL bent en een kaart van Polen aan zet zul je weinig zien.
Maar als de gps een harde reset heeft gehad (of misschien een storing?) dan "denkt" hij in Olathe Kansas te zijn (hoofdkwartier van Garmin) en zal geen Europese kaart op het scherm laten zien.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Maps laden niet meer
HaWee,Bedankt voor je snelle reactie !!
Ik zie enkel de wereldkaart die standaard in het toestel zit.Alle OSM kaarten zijn dus niet zichtbaar maar staan wel in opgelijst in het menu om aan en uit te zetten.
Ook de routes die ik op de SD kaart heb gezet zie ik staan,dus ik veronderstel dat de SD kaart gelezen wordt door het toestel.
GPS ontvangst is prima en geeft de juiste positie door.
Ik zie enkel de wereldkaart die standaard in het toestel zit.Alle OSM kaarten zijn dus niet zichtbaar maar staan wel in opgelijst in het menu om aan en uit te zetten.
Ook de routes die ik op de SD kaart heb gezet zie ik staan,dus ik veronderstel dat de SD kaart gelezen wordt door het toestel.
GPS ontvangst is prima en geeft de juiste positie door.
Magelan type?,GPSII+,eMap,2610,GPS map 76CS,Nuvi 1490LTM
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Maps laden niet meer
Controleer het toestel met JaVaWa Device Manager en laat het een online rapport genereren; plaats de link hier. Dan kunnen we meekijken en misschien de oorzaak vinden...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Maps laden niet meer
goeie tip !!
Ik doe dit zeker in de loop van de week want enkel smartphone beschikbaar op dit moment.
Ik doe dit zeker in de loop van de week want enkel smartphone beschikbaar op dit moment.
Magelan type?,GPSII+,eMap,2610,GPS map 76CS,Nuvi 1490LTM
Re: Maps laden niet meer
Hoi ,
De Oregon 700 en de SD kaart zijn uitgelezen met JaVaWa en resultaat staat hier(zeer benieuwd naar het resultaat)
http://jdm.javawa.nl/WfaV#main
http://jdm.javawa.nl/WfaV
De Oregon 700 en de SD kaart zijn uitgelezen met JaVaWa en resultaat staat hier(zeer benieuwd naar het resultaat)
http://jdm.javawa.nl/WfaV#main
http://jdm.javawa.nl/WfaV
Magelan type?,GPSII+,eMap,2610,GPS map 76CS,Nuvi 1490LTM
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22862
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Maps laden niet meer
het probleem staat duidelijk in het rapport, je hebt zeer veel kaarten die dubbel zijn.
van alle Freizeit kaarten met BEL in de naam (dus zowel Bel als Bel_NL_Lux) laat ALLEEN gmapsupp.img Freizeitkarte_BEL_NLD_LUX (Release 22.12)
staan , alle andere met een rood kruis (7 stuks) verwijderen.
Dus Belgie _2020.img Freizeitkarte_BEL (Release 20.09) , gmapsupp1.img Freizeitkarte_BEL_NLD_LUX (Release 21.06) , Belgie_2023.img Freizeitkarte_BEL (Release 22.12) ,
en dan de 4 laatste bestanden waar ook een rood vraagteken bijstaat, dit zijn verwijderde bestanden die nog in de prullebak staan en de gps verstoren.
zie plaatje
je kunt met JDM de foute en dubbele bestanden verwijderen
van alle Freizeit kaarten met BEL in de naam (dus zowel Bel als Bel_NL_Lux) laat ALLEEN gmapsupp.img Freizeitkarte_BEL_NLD_LUX (Release 22.12)
staan , alle andere met een rood kruis (7 stuks) verwijderen.
Dus Belgie _2020.img Freizeitkarte_BEL (Release 20.09) , gmapsupp1.img Freizeitkarte_BEL_NLD_LUX (Release 21.06) , Belgie_2023.img Freizeitkarte_BEL (Release 22.12) ,
en dan de 4 laatste bestanden waar ook een rood vraagteken bijstaat, dit zijn verwijderde bestanden die nog in de prullebak staan en de gps verstoren.
zie plaatje
je kunt met JDM de foute en dubbele bestanden verwijderen
- Bijlagen
-
- prullemand.JPG (27.46 KiB) 158 keer bekeken
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Maps laden niet meer
Zie boven (HaWee was me voor).
Windows heeft bij jou een prullenbak aangemaakt waarin gewiste bestanden worden gezet, dat is niet gebruikelijk bij Windows, maar soms gebeurt dat (op de Mac is het overigens wel gebruikelijk). Leeg de prullenbak dus na het wissen, daarin staat nu al een aantal dubbele (en ongeldige) kaartbestanden.
Windows heeft bij jou een prullenbak aangemaakt waarin gewiste bestanden worden gezet, dat is niet gebruikelijk bij Windows, maar soms gebeurt dat (op de Mac is het overigens wel gebruikelijk). Leeg de prullenbak dus na het wissen, daarin staat nu al een aantal dubbele (en ongeldige) kaartbestanden.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Erik
- WayPoint relatie
- Berichten: 2596
- Lid geworden op: 2 jun 2006 00:07
- Locatie: waar de tongval Nedersaksisch is
Re: Maps laden niet meer
JaVaWa is geen programma maar een forumdeelnemer die meerdere nuttige tools heeft ontwikkeld
het programma dat je (opnieuw) hebt gebruikt heet JaVaWa Device Manager, ook wel JDM genoemd
Groeten
Erik BMW K met StreetPilot IIIdeluxe => SP2610 => SP2720 => SP2820 met CNEur NT LTU, MapSource 6.12.4 (WinXP) en 6.16.3 (W10); eTrex Legend HCx met OpenFietsMap; nüvi 2595LM; Garmin vívofit; Concept 2; SRC op Schuberth C3 PRO
Erik BMW K met StreetPilot IIIdeluxe => SP2610 => SP2720 => SP2820 met CNEur NT LTU, MapSource 6.12.4 (WinXP) en 6.16.3 (W10); eTrex Legend HCx met OpenFietsMap; nüvi 2595LM; Garmin vívofit; Concept 2; SRC op Schuberth C3 PRO
Re: Maps laden niet meer
Beste HaWee,JaVaWa,
Alle error bestanden zijn verwijderd en het toestel lijkt nu de kaarten perfect te laden.
De JaVaWa Device Manager was me niet bekend maar werkt top.
Bedankt voor alle support en ik heb ondertussen een donatie overgemaakt als dank.
Alle error bestanden zijn verwijderd en het toestel lijkt nu de kaarten perfect te laden.
De JaVaWa Device Manager was me niet bekend maar werkt top.
Bedankt voor alle support en ik heb ondertussen een donatie overgemaakt als dank.
Magelan type?,GPSII+,eMap,2610,GPS map 76CS,Nuvi 1490LTM
Re: Maps laden niet meer
Erik(met de puntjes op de i ) t'ja 2019 is ook al 4 jaar geleden en ondertussen een andere pc,dus JaVaWa was mij sindsdien ontgaan
Magelan type?,GPSII+,eMap,2610,GPS map 76CS,Nuvi 1490LTM
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22862
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Maps laden niet meer
Ik denk dat Erik (o.a.) bedoelt dat JaVaWa de maker is van heel veel erg nuttige programma's voor gps en aanverwante zaken.
Dus een melding als JaVaWa geeft een opmerking o.i.d. is niet alleen incorrect (hij geeft zijn opmerkingen en tips alleen hier in een reactie op je vraag of melding, niet als programma op je computer) maar ook incompleet/mogelijk verwarrend omdat er zoveel programma's van JaVaWa zijn (met elk hun eigen naam) dat je om een goed antwoord te krijgen wel de juiste naam moet melden van het programma wat je gebruikt.
Dus een melding als JaVaWa geeft een opmerking o.i.d. is niet alleen incorrect (hij geeft zijn opmerkingen en tips alleen hier in een reactie op je vraag of melding, niet als programma op je computer) maar ook incompleet/mogelijk verwarrend omdat er zoveel programma's van JaVaWa zijn (met elk hun eigen naam) dat je om een goed antwoord te krijgen wel de juiste naam moet melden van het programma wat je gebruikt.
"Always Look on the Bright Side of Life"