Basecamp 3.3.1 neemt niet de pont over het IJ

De opvolger van Mapsource
Plaats reactie
jwest
WayPoint relatie
WayPoint relatie
Berichten: 41
Lid geworden op: 14 okt 2009 19:00
Locatie: Amsterdam

Basecamp 3.3.1 neemt niet de pont over het IJ

Bericht door jwest »

Ik heb een paar dagen geleden Basecamp 3.3.1 geinstalleerd, en nu wil hij geen fietsroute meer maken met de pont over het IJ (het Buiksloterwegveer). Dat is de pont achter het Centraal Station in Amsterdam, zo ongeveer de belangrijkste fietsverbinding tussen A'dam Noord en de rest van Amsterdam.

Ik heb de Openfietsmap kaart van 19 feb 2012 geinstalleerd (zie openfietsmap.nl) en Basecamp ingesteld op 'Bicycling' en 'Shorter route'.

Als ik het beginpunt plaats op het fietspad de De Ruyterkade (N52 22.836 E4 53.952), net achter Amsterdam CS, en het eindpunt op het fietspad aan de overkant (N52 22.950 E4 54.241), maakt Basecamp een route die gebruik maakt van het Distelwegveer. Een hele omweg.
Hij hoort de Buiksloterwegveer te nemen.

In Mapsource gaat het wel goed.

In OpenStreetMap zitten de verbindingen ook goed, voor zover ik zie.

Iemand enig idee ?
----------
Oregon 600, Idworx Easy Rohler

Gebruikersavatar
HaWee
Onafhankelijk GPS-specialist
Onafhankelijk GPS-specialist
Berichten: 22931
Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
Locatie: Eindhoven

Re: Basecamp 3.3.1 neemt niet de pont over het IJ

Bericht door HaWee »

terug naar een iets oudere versie van Basecamp en even wachten of het de maker van openfietsmap lukt om het aan te passen.
Het is bekend dat de nieuwe basecamp wat vreemde zaken doet met openfietsmap maar garmin zal zich daar weinig van aan trekken.
hier http://www.gawisp.com/perry/ in de map Mapsource staan ook de oudere Basecamp versies
"Always Look on the Bright Side of Life"

Gebruikersavatar
openfietsmap
Berichten: 1167
Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
Contacteer:

Re: Basecamp 3.3.1 neemt niet de pont over het IJ

Bericht door openfietsmap »

De combinatie Basecamp 3.3.1 en voertuig 'Fiets' werkt niet meer goed omdat Garmin in dit profiel een aantal opties heeft ingeschakeld die deze problemen met de routing veroorzaakt, nl
carpoolstroken (standaard ingeschakeld)
tolwegen (niet beschikbaar)

Als bijv in OSM op dat veerpont de tag access=no en/of motorcar=no & bicycle=yes wordt gebruikt, gaat Basecamp er niet overheen omdat carpoolstroken zijn ingeschakeld. Klinkt vreemd en dat is het ook.

Schakel je die optie uit (kan alleen in een ander profiel, bijv auto, of in "geen" profiel in de route eigenschappen) dan gaat het denk ik wel goed. Ook met een ander vervoermiddel als bijv dirtbiking negeer je de access=no tag bij carpool vermijden. In Basecamp word je echter waarschijnlijk ook de trappen of voetpaden opgestuurd als carpoolstroken zijn uitgeschakeld, dus beter niet teveel vertrouwen op deze release.

Wat het beste werkt in 3.3.1 is een nieuw profiel maken op basis van de auto als vervoermiddel en alle te vermijden opties uitschakelen (evt onverhard ingeschakeld als je die wilt vermijden). Zie verder ook https://sites.google.com/site/openfiets ... secamp-3-3

Afbeelding
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl

Plaats reactie

Terug naar “Garmin Basecamp voor Windows”