Pagina 1 van 1

Verbinding herstellen Basecamp database

Geplaatst: 31 okt 2012 12:11
door J. Zomer
Vanmorgen de lifetime update 2013.30 geinstalleerd. Na het starten van Basecamp bleek de map Mijn verzameling routes e.d. in de bibliotheek leeg te zijn?
In de directory c:\Users\gebruiker\AppData\Roaming\GARMIN\BaseCamp\Database\4.0. is een AllDat.gdb file aanwezig en ook een backup-file. Maar ondanks herstel pogingen blijft de bibliotheek ernstig leeg. En dat was in de periode voor vandaag niet het geval. Contact gehad met iemand Garmin die het probleem niet kende, maar wel wist te vermelden dat de bibliotheek weer met de hand moest worden gevuld. Dat is dan naar mijn idee weer iets te kort door de Gramin-bocht.
Weet iemand hoe de database dan wel de verbinding ermee weer kan worden hersteld met Basecamp?

Re: Verbinding herstellen Basecamp database

Geplaatst: 31 okt 2012 13:55
door Scheurneus
Een backup database uit een PC Backup?

Voroheen had Edward met WinGDB3 de mogelijkeid om de dtabase uit te lezen en dan alles weer in 1 GDB te zetten (zonder lijsten), maar door de vele wijzigingen in de BaseCamp database zit dat er neit meer in.

Dus, tenzij je zelf een backup ergens hebt, word het lastig. En dien je de database weer met de hand te vullen.


Je zou je vraag in het Engels ook op het https://forums.garmin.com/forumdisplay.php?179-BaseCamp kunnen plaatsen en dan kijken of 1 van de ontwikkelaars je kan helpen.

Re: Verbinding herstellen Basecamp database

Geplaatst: 31 okt 2012 15:16
door J. Zomer
Hartelijk dank voor de snelle reactie.
Een backup van Basecamp is wel voorhanden, gelukkig nog op een laptop die veelal mee op reis gaat. Deze backup is nu terug gezet en het meeste is wel weer te gebruiken. Blijft het toch een vreemd voorval dat 'slechts' een installatie van een lifetime update er de oorzaak van zou kunnen zijn dat de database corrupt raakt of niet meer benaderbaar is.
Mvg. Jan Zomer

Re: Verbinding herstellen Basecamp database

Geplaatst: 31 okt 2012 15:57
door Scheurneus
De installatie van City Navigator staat helemaal los van BaseCamp, en doet deze CN update helemaal niets met de database van BaseCamp, dat weet ik 100% zeker.

Tenzij er tijdens de CN installatie ook een update van BaseCamp word uitgevoerd en dus de BaseCamp update een probleem veroorzaakt. Dan zou je een oude BaseCamp versie moeten installeren en dan je backup weer inlezen (maar lost je probleem met BC niet op). Dit probleem (BC update) heb ik wel op de Mac gehad, maar nog niet onder Windows.

Re: Verbinding herstellen Basecamp database

Geplaatst: 31 okt 2012 16:45
door splashy
Heb je toevallig nog een ander programma gebruikt dat deze db uitleest?

Re: Verbinding herstellen Basecamp database

Geplaatst: 2 nov 2012 11:21
door J. Zomer
Inmiddel een 4-tal installaties verder met de nieuwe lifetime update 2013.30 en nergens heeft zich het probleem met de database in BC weer voorgedaan zoals dat bij mijn eerste installatie wel is gebeurd. Het heeft dus inderdaad niets te maken met de lifetime update danwel met BC zelf. Het zal een, voor mij nog onbekende, ongelukkige samenloop van omstandigheden zijn geweest wat er voor heeft gezorgd dat BC de database niet meer herkende. Neemt niet weg dat het maken van backups van de datbase altijd verstandig is. Wat mij betreft is de zaak opgelost. Met dank aan de respondenten. Mvg Jan Zomer :D

Re: Verbinding herstellen Basecamp database

Geplaatst: 20 feb 2015 20:53
door LaRoseNoir
ik word zoooo moe van Garmin...
twee keer per jaar open ik Basecamp, namelijk als ik op vakantie ga....
en ik dacht OK laat ik die update dan maar eens installeren...
en ja hoor... na de update is Mijn Verzameling leeg :(

nou ja... gelukkig heb ik alle goede herinneringen aan mijn vakanties nog in mijn hoofd...

(ik heb vast wel ergens een oude backup... maar niet met alle laatste gegevens...)

update:
in de Garmin map van Basecamp stond nog een basecamp.exe uit 2014.
die werkt gewoon nog :D
nu maar meteen een backup gemaakt...

Re: Verbinding herstellen Basecamp database

Geplaatst: 21 feb 2015 11:38
door Mgent
Die oude database is niet weg, gewoon hernoemen naar de nieuwste versie en je zal ze weer zien. Waar die bij windows staat zal iemand anders je moeten vertellen.

Re: Verbinding herstellen Basecamp database

Geplaatst: 11 jun 2016 20:13
door gunther
beste,

ben ook mijn hele bibliotheek kwijt na een update :( :? weet iemand raad :oops: :cry: :cry:
hopelijk kan er iemand mij helpen

dank opvoorhand

grts